Klonalne proliferacje komórek zakażonych wirusem Epsteina-Barr w preinwazyjnych zmianach związanych z rakiem nosogardzieli ad 7

Rozwój infekcji latentnej, a nie infekcji litycznej, w komórkach jamy ustnej i gardle i krytycznych funkcji transformujących wirusy, może być rzadkim zjawiskiem, które prowadzi do rozwoju raka nosogardzieli. Na rozwój utajonej infekcji w komórce nabłonka nosowo-gardłowego może wpływać sposób wnikania wirusa do komórki lub obecność wcześniejszych nieprawidłowości, być może spowodowanych przez czynniki genetyczne lub środowiskowe.33,34 Zmiany genetyczne, takie jak mutacje W raku nosogardzieli nie wykryto genów p53, retinoblastoma lub ras, 35, 36, ale inne zmiany genetyczne mogą rozwijać się, gdy guz rośnie i przyczyniać się do jego progresji i przerzutów. Finansowanie i ujawnianie informacji
Dr Raab-Traub jest odbiorcą dotacji (CA32979) z National Institutes of Health.
Jesteśmy wdzięczni dr. Jian-Jing Chen i Bao Xiang Ou do dostarczania próbek tkanek i do dr. D. Walling, HS Earp i E. Liu do przeglądu manuskryptu.
Author Affiliations
Od Lineberger Comprehensive Cancer Center (RP, RS, NR-T.) I oddziału mikrobiologii (RS, NR-T.), University of North Carolina, Chapel Hill; oraz Departamenty Patologii (RP) i Otorynolaryngologii (UP), University of Malaya, Kuala Lumpur, Malezja.
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Raab-Traub z Lineberger Comprehensive Cancer Centre, CB # 7295, University of North Carolina, Chapel Hill, NC 27599-7295.
[więcej w: poliklinika zielona gora, obrzęk przedgoleniowy, polsart plus ]

Powiązane tematy z artykułem: obrzęk przedgoleniowy poliklinika zielona gora polsart plus