Podziały, nowe i stare – sumienie i wolność religijna w HHS cd

Jako taki potrzebuje podłoża. Potrzebuje dostępu do pełnego przeżycia i zaangażowania się w niego – z pierwszej ręki, ze światem, wydarzeniami, decyzjami i emocjami, które są bezpośrednio doświadczane, a nie przedstawiane lub interpretowane przez innych. Kiedy edytujemy lub stłumimy żywe doświadczenia, aby wygenerować politycznie akceptowalne narracje, pozbawiamy nasze świadków sumień informacji, których potrzebują, aby nas prowadzić. Jak wyjaśnił Peter Coleman, psycholog i badacz konfliktów, w świecie nadmiernego uproszczenia potrzeba moralnej odwagi, by spojrzeć na sprawy w sposób złożony5. Jego badania pokazują, że złożoność jest antidotum na konflikt społeczny. Owe uproszczenie problemów prowadzi do oczerniania tych, z którymi się nie zgadzamy. W słowach Colemana niuansowe zrozumienie problemów może prowadzić do lepszych rozwiązań, silniejszych związków i bardziej jednolitego społeczeństwa . Odwagi i moralnie komplikują nasze poglądy, a taka komplikacja może być w rzeczywistości potrzebna, psychologicznie, do sumienie do wykonywania swojej pracy.
Pracownicy służby zdrowia są dobrze przygotowani do wykonywania tej pracy, ponieważ, kiedy jesteśmy do nich dostosowani, nasze codzienne doświadczenia często ujawniają złożoność. Jeśli zamiast obawiać się tej złożoności, raczej przyjmiemy, możemy lepiej postrzegać moralną różnorodność w naszych warunkach pracy jako źródło zaangażowania, informacji, wglądu, współpracy i pomocy, niż wrogość, antagonizm i podział. Mamy prawdziwą szansę na moralne przywództwo w tym spolaryzowanym klimacie, ponieważ nasza praca dostarcza nam doskonałych informacji, jeśli jesteśmy do tego otwarci.
Wzywam pracowników służby zdrowia w całym spektrum politycznym, aby wzięli pod uwagę nasze przeżycia, zwłaszcza te, które opierają się opowiadaniom o ruchach, które identyfikujemy; użyj niejednoznaczności jako podstawy pokory na temat naszych stanowisk, a następnie do odważnych rozmów z kolegami z różnych podziałów ideologicznych – nie w celu wzajemnego zmieniania umysłów na temat aborcji, ale z mniej skromną nadzieją, że możemy tolerować siebie nawzajem na tyle, aby współpracować wizja w innych obszarach; i poprosić nasze organizacje zawodowe, aby dokładnie obserwowały pracę nowego oddziału HSH. Sumienie i doświadczenie życiowe kliniczne potrzebują siebie nawzajem; ten ostatni jest niechlujny i niekoniecznie musi iść w kierunku linii partyzanckich. Niezależnie od tego, czy liderzy i pracownicy HHS przyjmą złożoność, czy też będą dążyć do dalszego ugruntowania istniejących podziałów społecznych, ujawnią, czy ich zainteresowanie sumieniem jest strategią polityczną, czy etycznym zaangażowaniem.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 14 marca 2018 r. O godz.
Author Affiliations
Od Departamentów Położnictwa i Ginekologii i Studiów Kobiecych, University of Michigan, Ann Arbor.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Departament Zdrowia i Opieki Społecznej. Sumienie i wolność religijna (https://www.hhs.gov/conscience).

2. Martin LA, Hassinger JA, Debbink M, Harris LH. Dangertalk: głosy dostawców aborcji. Soc Sci Med 2017; 184: 75-83.
Crossref Medline
3 McLemore MR, Kools S, Levi AJ. Kształtowanie się rachunków: podejmowanie decyzji przez pielęgniarki w zakresie opieki nad aborcją. Res Nurs Health 2015; 38: 222-231.
Crossref Medline
4. Gushee DP, Kissling F. Pro-life, pro-choice, pro-dialog. Minneapolis: On Being / KTPP, 25 lipca 2013 r. (Https://onbeing.org/programs/david-gushee-frances-sisling-pro-life-pro-choice-pro-dialogue-2/).

5. Coleman PT. Potęga moralnej złożoności. Psychologia dzisiaj. 17 września 2014 r. (Https://www.psychologytoday.com/blog/the-five-percent/201409/the-power-moral-complexity).

Zamknij odniesienia
Komentarze (21)
Uprawnienia
Ryciny / Media
Wywiad audio
Wywiad z dr. Lisą Harris o nowej dywizji sumienia i wolności religijnej HHS oraz spolaryzowanej retoryce dotyczącej aborcji. (12:11) Pobierz
[przypisy: ismigen szczepionka, ambisentencja, guz brunatny ]

Powiązane tematy z artykułem: ambisentencja guz brunatny ismigen szczepionka